Mezinárodní hudební festival PRAHA, KLASIKA..


Připojte se k nám, přijďte na letní koncertní cyklus s vynikající hudbou. Spolu s prohlídkou památek, kulinářskými zážitky a návštěvou vyhlášených proslulých termálních lázní v České republice vytvořte pro sebe novou letní tradici, kdy si můžete vychutnat klasickou hudbu v krásných historických koncertních sálech.

Přes 25 let přinášíme soubor vzrušujících koncertních zážitků. Klasika v malebném městě Praze, interpretace skladeb inspirovaná pozoruhodnou atmosférou, jistě potěší celou rodinu!

Praha, klasika.. přináší různé hudební celky, sólová a komorní hudba Ameropy, nástrojově zaměřený cyklus Hornclass, orchestrální Filarmonietta Praga, sólová koncertní vystoupení hostů.. Široká škála hudebních žánrů a stylů.

Festival zahrnuje sólové recitály mezinárodně uznávaných umělců, ale i začínajících hudebníků. Všechny komorní koncerty se skládají ze zajímavých a jedinečných kombinací nástrojů; spojení strunných nástrojů, dřevěných dechových a žesťových nástrojů, klavíru, harfy, kytary a zpěvu zní v populárním klasickém kanónu. Některé koncerty jsou umístěny pod širým nebem a jsou ideální pro ty, kteří je navštěvují nebo si užívají památky a zvuky, které Praha i její okolní města nabízí.

To, co dělá tento hudební festival opravdu jedinečným, je, že zúčastnění umělci jsou nejen z České republiky, ale z různých zemí celého světa. Mnoho z nich pochází z jiných evropských zemí, ale i kontinentů - Ameriky a Asie a všichni jsou součástí výjimečné letní koncertní atmosféry. V průběhu roku tito umělci pravidelně vystupují ve špičkových souborech a také učí mladší generaci umělců milovat a hrát hudbu, která je jim tak blízká.

Doufám, že se k nám připojíte a společně strávíme večer inspirovaný klasickou hudbou během letošního letního koncertního času..

Jiří Havlík, umělecký ředitel festivalu