12.7.2020 19:00 GIPSY FIRE: PAVEL ŠPORCL & GIPSY WAY ENSEMBLE

Zámecká setkání 2020

Sobota12. července 2020 v 19 hod.
Nádvoří zámku Brandýs nad Labem

Plantáž 402, 250 01 Brandýs nad Labem - stará Boleslav

Zahajovací koncert 7. mezinárodního hudebního festivalu Praha, klasika.. “ The Ways to Light and Space”

Výjimečný koncert houslového virtuosa Pavla Šporcla a doprovodné cimbálovky Gipsy Way Ensemble

Ve spolupráci s agenturou Jiřího Vaníčka
GIPSY FIRE: PAVEL ŠPORCL & GIPSY WAY ENSEMBLE

Vstupenka opravňuje současně k volnému vstupu na koncert do pražského Rudolfina dne 21.8.2020.

Množstevní slevy

Počet Cena Ušetřili jste
3 380,00 Kč Až do 60,00 Kč
Počet

Účinkující:
Pavel Šporcl, housle
Gipsy Way Ensemble - cikánská cimbálová kapela

Program:
J. Brahms, J. Hubay, L. Babai, A. Piazzolla, P. Šporcl, lidové písně, maďarské čardáše a další

Aktuální předprodej vstupenek  na kulturní akce v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi a okolí také v Informačním centru:

Tel.: 778 489 476, 731 660 933

Pro rodinu s dětmi (minimum 3 vstupenky) nabízíme slevu 5% z každé vstupenky.

Pavel Šporcl, světově uznávaný český houslista, se letos vrací jako ambasador, garant a patron 27. Ameropy. Přijetím tohoto čestného postu potvrzuje vysoký kredit Ameropy. Osobně se také zúčastní výuky během sólových mistrovských kurzů, které se budou konat v Brandýse nad Labem již 16. rokem.

Jeden z nejlepších světových houslistů předá své zkušenosti a odborné znalosti českým i zahraničním účastníkům, kteří si chtějí zlepšit své herní dovednosti a nahlédnout do tajemství interpretační excelence Pavla Šporcla. Díky této mimořádné příležitosti se seznámí s technickými a uměleckými možnostmi houslí, což je bude motivovat k dalšímu rozvoji jejich dovedností. Otevřené lekce budou přínosem nejen pro houslisty, ale pro všechny instrumentalisty, kteří se zajímají o tvorbu tónu, přípravu, práci s dechem, vystupování na pódiu a mnoho dalšího.

Účastníci a návštěvníci 7. ročníku festivalu Praha, klasika.. uslyší Pavla Šporcla na koncertech. První se uskuteční v neděli 12. července s názvem “Gipsy Fire” se souborem Gipsy Way Ensemble na nádvoří zámku v Brandýse nad Labem. Další se budou konat v úterý 14. července v rámci koncertu profesorů Ameropy v Brandýské synagoze a v Praze v neděli 19. července v sále Martinů v HAMU na zahajovacím koncertu Akademie komorní hudby.

Pavel Šporcl vystoupí se svým programem Gipsy Fire za doprovodu cimbálové skupiny Gipsy Way Ensemble. Jako host vystoupí vynikající hráč na akordeon Vojtěch Szabó, jenž patří k evropské interpretační špičce. Program Gipsy Fire navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon. Je pokračováním velmi zdařilého Gipsy Way, prvního programu Pavla Šporcla s cikánskou tématikou. Spojuje velké mistrovství s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Na rozdíl od prvotiny Gipsy Way nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, mimo jiné i titulní skladby Gipsy Fire.

2020_07_12
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.